B. Bubula: Osoba odpowiedzialna za wolność słowa na Facebooku sama promuje czarne marsze i środowisko LGBT
Treść
W Polsce użytkownikami Facebooka jest przynajmniej raz w miesiÄ…cu 22 mln ludzi. Codziennie zaglÄ…da tam Å›rednio 8 mln osób. Jest to wiÄ™c nadal potężne narzÄ™dzie wpÅ‚ywu na opiniÄ™ publicznÄ…. SzefowÄ… polskiego oddziaÅ‚u Å›wiatowego giganta jest Agnieszka Kosik, która – zanim objęła tÄ™ funkcjÄ™ – latem ubiegÅ‚ego roku zasÅ‚ynęła z promowania czarnych marszów i Å›wiÄ™towaÅ‚a 11 listopada przy pomocy tÄ™czowej flagi – powiedziaÅ‚a w felietonie „MyÅ›lÄ…c Ojczyzna” na antenie Radia Maryja poseÅ‚ PiS Barbara Bubula.
Ciekawe wieÅ›ci doszÅ‚y nas w zeszÅ‚ym roku z Afryki. Otóż, rzÄ…d Ugandy wprowadziÅ‚ w tym kraju podatek od używania Facebooka. Każdy obywatel posiadajÄ…cy konto na Facebooku lub innym portalu spoÅ‚ecznoÅ›ciowym musi zapÅ‚acić dziennie 200 ugandyjskich szylingów, co odpowiada kwocie 20 groszy polskich. InteresujÄ…ca byÅ‚a argumentacja za wprowadzeniem tego podatku. WÅ‚adze oznajmiÅ‚y, że w ten sposób chcÄ… ograniczyć Ugandyjczykom spÄ™dzanie czasu na bezsensownych internetowych plotkach, walczyć z faÅ‚szywymi informacjami rozpowszechnianymi w internecie i ograniczyć wpÅ‚yw Facebooka na opiniÄ™ publicznÄ… w swoim kraju. Uganda jest bardzo uczulona na próby mieszania siÄ™ zewnÄ™trznych siÅ‚ do swej polityki wewnÄ™trznej, zwÅ‚aszcza w okresach wyborczych. W roku 2016 na czas kampanii wyborczej zarzÄ…dzona zostaÅ‚a nawet caÅ‚kowita blokada portali spoÅ‚ecznoÅ›ciowych, takich jak Facebook. Podatek „facebookowy” ma posÅ‚użyć kolejnemu ograniczeniu wpÅ‚ywu internetowych platform na ugandyjskÄ… politykÄ™. Uganda pozostaje jak na razie jedynym krajem, który rzuciÅ‚ w ten sposób rÄ™kawice Facebookowi. Mocarstwa, takie jak Chiny czy Rosja, budujÄ… wÅ‚asne portale spoÅ‚ecznoÅ›ciowe, by siÄ™ od amerykaÅ„skiego giganta uniezależnić. Inni nie majÄ… tyle siÅ‚y, odwagi czy determinacji, by zauważyć, jakÄ… rolÄ™ speÅ‚niajÄ… firmy takie jak Facebook.
Ta sytuacja przypomina w dużej mierze obraz domu rodzinnego, w którym uÅ›pieni mieszkaÅ„cy nie wiedzÄ…, że w nocy niepostrzeżenie z przewodu kominowego zaczyna wydobywać siÄ™ tlenek wÄ™gla, czyli czad. Gaz ten jest niewidzialny, bezwonny i bez specjalnego czujnika nikt nie dowie siÄ™, że stężenie trucizny w powietrzu jest Å›miertelne. W domu jest ciepÅ‚o, z pozoru bezpiecznie, tylko rano nikt już nie żyje. Tak jest z wieloma Å›miertelnymi zagrożeniami nowoczesnoÅ›ci, z których wiÄ™kszość ludzi nie zdaje sobie sprawy, a potem jest już za późno.
Warto wiÄ™c zajrzeć za kulisy tego internetowego giganta, jakim jest Facebook. Å»e nie jest to firma neutralna dowiadujemy siÄ™ raz po raz, zwÅ‚aszcza, gdy zablokowane zostanÄ… takie osoby, jak medalistka olimpijska Zofia Klepacka, która miaÅ‚a odwagÄ™ napisać, że nie zgadza siÄ™ z seksualnÄ… edukacjÄ… dzieci w warszawskich szkoÅ‚ach i przedszkolach wprowadzanÄ… przez PO. Szczególnie czÄ™sto Facebook zamyka usta stronom katolickim, narodowym, antyimigracyjnym.
Wiemy, że wÅ‚aÅ›cicielem Facebooka jest Mark Zuckerberg, jednak najważniejszÄ… osobÄ…, która decyduje o tym, co wolno użytkownikom Facebooka, a czego nie wolno, jest pani Monika Bickert. 42-letnia absolwentka Harvardu. Eksperci od mediów uznajÄ… jÄ… za jednÄ… z kilku osób na Å›wiecie, które posiadajÄ… najwiÄ™kszÄ… wÅ‚adzÄ™ nad ludźmi. To ona ustala granice, co jest, a co nie jest wolnoÅ›ciÄ… sÅ‚owa, o czym w internecie wolno ludziom pisać, jakie filmy i zdjÄ™cia zamieszczać, kogo zablokować, a komu pozwolić rozprzestrzeniać prawdziwe lub faÅ‚szywe informacje. Pani Monika Bickert ma do pomocy kilkudziesiÄ™cio-osobowy zespóÅ‚ podobnych sobie doskonale wyksztaÅ‚conych wÅ‚adców komunikacji Å›wiatowej, 30 i 40-latków, z których wiÄ™kszość to uciekinierzy z byÅ‚ej administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli lewica, czyli przeciwnicy konserwatystów, religii chrzeÅ›cijaÅ„skiej, Trumpa, a zwolennicy aborcji, eutanazji. Sama pani Bickert stwierdziÅ‚a w jednym z wywiadów jako oczywistość, że jest wiele pÅ‚ci, nie tylko mężczyzna i kobieta. Widać wiÄ™c, w jakim kierunku zmierza facebookowe wychowanie ludzkoÅ›ci. Na Å›wiecie używa go ponad 2 mld ludzi. Od niego dowiadujÄ… siÄ™ wszystkiego, spÄ™dzajÄ… tam kilka godzin dziennie, zaniedbujÄ… inne źródÅ‚a informacji i rzeczywiste kontakty z ludźmi, zamykajÄ… siÄ™ w swoistej baÅ„ce, nie wiedzÄ…c, że ktoÅ› umiejÄ™tnie tym steruje, dawkujÄ…c mu – z jednej strony – iluzjÄ™ sÅ‚owa, a z drugiej, wychowujÄ…c go na posÅ‚usznego niewolnika Å›wiatowej wÅ‚adzy.
W Polsce użytkownikami Facebooka jest przynajmniej raz w miesiÄ…cu 22 mln ludzi. Codziennie zaglÄ…da tam Å›rednio 8 mln osób. Jest to wiÄ™c nadal potężne narzÄ™dzie wpÅ‚ywu na opiniÄ™ publicznÄ…. SzefowÄ… polskiego oddziaÅ‚u Å›wiatowego giganta jest Agnieszka Kosik, która – zanim objęła tÄ™ funkcjÄ™ – latem ubiegÅ‚ego roku zasÅ‚ynęła z promowania czarnych marszów i Å›wiÄ™towaÅ‚a 11 listopada przy pomocy tÄ™czowej flagi. Wiemy wiÄ™c na pewno, że pani Agnieszka Kosik Å‚atwo poda sobie rÄ™kÄ™ ponad Oceanem Atlantyckim z paniÄ… MonikÄ… Bickert, zaufanÄ… Marka Zuckerberga.
Może wiÄ™c niekoniecznie idźmy w Å›lady Ugandy, opodatkowujÄ…c Facebooka, ale przynajmniej zamontujmy sobie w gÅ‚owie czujnik niewidzialnego, bezwonnego, lecz Å›miertelnego tlenku wÄ™gla, który sÄ…czy siÄ™ do polskich domów, żeby w porÄ™ otworzyć okno.
RIRM
ŹródÅ‚o: radiomaryja.pl,
Autor: mj