Brońmy polskiej rodziny
Treść
Ponad 39 tys. Polaków podpisało się pod obywatelskim protestem przeciwko popieraniu przez premiera Donalda Tuska (PO) tzw. związków partnerskich. Akcja zbierania podpisów powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Każdy może ją wesprzeć.
Inicjatywa ma przede wszystkim na celu przekonanie szefa polskiego rządu do odstąpienia od popierania projektu, którego zapisy godzą w rodzinę, którą próbują zrównać ze związkami osób tej samej płci. Mimo iż pod koniec stycznia w pierwszym głosowaniu projekty umożliwiające homoseksualistom zawieranie związków partnerskich analogicznych do małżeństw zostały odrzucone przez posłów, to już zapowiedziano dalszą walkę w sprawie związków partnerskich i kolejne projekty je normalizujące.
Również Sąd Najwyższy orzekł, że propozycje składane przez kluby parlamentarne są niezgodne z polską Konstytucją. Mimo krytycznej opinii zarówno partie lewicowe, jak i grupa posłów Platformy Obywatelskiej zapowiedziała ponowne złożenie projektów do marszałek Sejmu. Szef polskiego rządu wyraźnie i stanowczo opowiedział się za związkami partnerskimi. Co więcej, premier w wypowiedziach medialnych sugerował, że będzie „naciskał” na członków swojego ugrupowania, by głosowali za ustawą legalizującą tzw. związki partnerskie.
Każdy, kto zechciałby włączyć się do akcji, może to uczynić, podpisując się pod listem protestacyjnym opublikowanym na stronie internetowej www.protestuj.pl. Wystarczy złożyć swój podpis i wysłać list. Wszystkie zebrane podpisy – zaznaczają organizatorzy akcji – zostaną przekazane do kancelarii premiera. To nie jedyna forma wyrażenia swojego zdania na temat działań premiera Tuska. Na stronie internetowej istnieje możliwość wydrukowania listu protestacyjnego, który można przesłać do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pocztą. Ponadto na witrynie znajdują się także numery telefonów.
„Uważam, że takie projekty są dyskryminujące dla polskich rodzin i małżeństw, gdyż zrównują je z dewiacyjnymi formami zachowań, które w żaden sposób nie mogą stać się podstawą funkcjonowania jedynej podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina” – czytamy w liście, w którym podkreślono także, że „małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną, ze względu na swoją niepowtarzalną rolę społeczną, przez tysiąc lat polskiej historii cieszyło się przywilejami i ochroną prawa”.
Nasz Dziennik Sobota, 9 lutego 2013Autor: jc