Duże zainteresowanie programem "Dobry Start"
Treść
Rządowy program „Dobry Start” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ostateczny termin składania wniosków przypada 30 listopada, ale większość rodziców wniosek już złożyła. Przypominamy, jakie kryteria trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze w ramach tego programu.
O 300 złotych na wyprawkę szkolną wnioskować mogą rodzice, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. „Dobry Start” nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne. Pieniędzy nie otrzymają też studenci, uczniowie szkół policealnych czy szkół dla dorosłych.
– Świadczenie przysługuje na każde dziecko, które się uczy do 20. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku, jeśli mamy do czynienia z dzieckiem niepełnosprawnym – tłumaczy Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń.
Pieniądze przyznawane są niezależnie od kryterium dochodowego. Jedyne co trzeba zrobić, to złożyć wniosek.
– Wnioski o świadczenie „Dobry Start” przyjmowane są od 1 lipca. Ostatecznym terminem złożenia tych wniosków jest termin 30 listopada. Czyli wnioski składamy od 1 lipca do 30 listopada – dodaje Damian Napierała.
Wypełnienie wniosku nie powinno być trudne.
– Do wniosku o świadczenie „Dobry Start” przede wszystkim wpisujemy swoje dane osobowe, miejsce zamieszkania. Ważnym elementem jest wpisanie, na kogo wnioskujemy, czyli imię i nazwisko dziecka, numer PESEL – mówi Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.
W dokumencie wpisujemy też adres szkoły, do której uczęszcza nasze dziecko. Mimo że wniosek można wypełnić przez internet, sporo osób woli wybrać się do urzędu. Dlaczego?
– Mówiąc tu o osobistej wizycie w urzędzie, mówiąc tu o Poznańskim Centrum Świadczeń, mieszkańcy Poznania korzystają z tego, że wolą jednak czasami kontakt z urzędnikiem, dopytać o jakieś szczegóły – wyjaśnia Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.
W zeszłym roku ze świadczenia „Dobry Start” skorzystało prawie 4,5 miliona dzieci.
TV Trwam News/RIRM
Źródło: radiomaryja.pl, 28 sierpnia 2019
Autor: mj