Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: W naszej Ojczyźnie wielu ludzi oddaliło się od Boga przez nałogi

Treść

W naszej Ojczyźnie tak wielu ludzi oddaliło się od Boga przez różne nałogi. Chciejmy dzisiaj dołączyć do rzeki świateł, która płynie przez ciemności świata. Głęboko wierzymy, że ciemności nie zwyciężą. Jezus Chrystus posyła nas, abyśmy byli odważnymi, ofiarnymi i jaśniejącymi Jego światłem apostołami trzeźwości w swoich rodzinach, parafiach, miejscach nauki, pracy i wypoczynku powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

W Kościele katolickim 2 lutego obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. To jedyny dzień w roku, kiedy błogosławione są świece przyniesione przez wiernych do kościoła. Od 1997 roku Kościół tego dnia przeżywa też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. [czytaj więcej] 

– To pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej przez Jego Matkę. W polskiej tradycji dzień ten nazywamy świętem Matki Bożej Gromnicznej. Światło świec, które trzymamy w dłoniach, oznacza prawdziwą światłość Chrystusa. Pięknie wyraził tę prawdę bogobojny starzec Symeon, który zawołał uradowany, gdy wziął w swoje objęcia maleńkiego Jezusa: „Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego”. W późniejszych latach życia sam Chrystus mówił o sobie: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” – przypomniał ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Za sprawą św. Jana Pawła II w tym dniu (2 lutego) od 15 lat Kościół obchodzi także Dzień Życia Konsekrowanego. Jest on poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie Bogu w zakonach, zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich.

– W tym dniu z wdzięcznością i szacunkiem naszymi sercami ogarniamy wszystkich, którzy wypełniają w życiu wzniosłe i piękne Boże powołanie. Wielu spośród nich było szczególnymi czcicielami Maryi. To w szkole Niepokalanej stali się prawdziwymi gigantami ducha, wielkimi świętymi, wspaniałymi wzorami do naśladowania. (…) Uczyli się troski o to, aby nasz naród, który obrał Maryję za swoją królową, wyrwał się z niewoli pijaństwa i innych nałogów – zaznaczył duchowny.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podziękował „siostrom i ojcom, którzy dzisiaj ofiarnie angażują się w dzieło troski o trzeźwość narodu”.

– W sposób wyjątkowy dziękuję ojcom redemptorystom za ich wyobraźnię trzeźwości. Za to, że każdego tygodnia możemy mówić o ważnych sprawach w Radiu Maryja i TV Trwam – dziękował.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski zaznaczył, że „w naszej ojczyźnie tak wielu ludzi oddaliło się od Boga przez różne nałogi”.

– Gorliwie się za nich modlimy, ale mamy też świadomość konieczności składania ofiar w ich intencji. (…) W „Dzienniczku” św. Faustyny czytamy słowa Pana Jezusa: „Jedna jest cena, za którą się kupuje dusze, a tą jest cierpienie złączone z cierpieniem Moim na krzyżu”. Każde nawrócenie grzesznej duszy wymaga ofiary. Pan Jezus prosi św. Faustynę: „Potrzeba mi cierpień twoich dla ratowania dusz”. Chciejmy dzisiaj dołączyć do rzeki świateł, która płynie przez ciemności świata. Głęboko wierzymy, że ciemności nie zwyciężą. Jezus Chrystus posyła nas, abyśmy byli odważnymi, ofiarnymi i jaśniejącymi Jego światłem apostołami trzeźwości w swoich rodzinach, parafiach, miejscach nauki, pracy i wypoczynku – powiedział felietonista TV Trwam.

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj