[TYLKO U NAS] M. Wróblewski: Patrząc na datę beatyfikacji oraz na ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką odczytaliśmy, że Pan Bóg zaprasza nas, żebyśmy na drogę oddania weszli przez ich nauczanie
Treść
Inspiracją do stworzenia rekolekcji jest własne przeżycie duchowe. Każdy z nas doświadczył mocy zawierzenia i tego, jak bardzo zmieniło się nasze życie. Z tego powstały w ubiegłym roku rekolekcje „Oddanie33”. W rekolekcjach brało udział około 500 tys. osób i ta liczba cały czas rośnie. Patrząc na datę beatyfikacji, patrząc na osoby, które Pan Bóg stawia przed nami ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką odczytaliśmy, że Pan Bóg zaprasza nas, żebyśmy na tę drogę oddania weszli przez nauczanie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i przez to, co matka Czacka nosiła w swym sercu – powiedział Michał Wróblewski, koordynator rekolekcji „Beatyfikacja33”, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.
Wielkimi krokami zbliża się beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, aby owocnie przeżyć ten czas, Fundacja Tota Tua we współpracy z Archidiecezją Warszawską przygotowała rekolekcje „Beatyfikacja33” [czytaj więcej]
Koordynator rekolekcji zwrócił uwagę, że data nie jest przypadkowa.
– Data nie jest przypadkowa. Samo 33 dni jest oparte o św. Ludwika-Marii Grigniona de Montforta, to tak naprawdę 33-dniowe przygotowanie do oddania się Matce Bożej to jedno z powiązań. Drugie związane jest z życiem Pana Jezusa. Jeśli chodzi o samą datę 6 sierpnia, to jest to dzień Przemienienia Pańskiego, a także w tym dniu wychodzi Piesza Pielgrzymka Warszawska. Dodatkowo dokładnie dzisiaj mija 100 lat, kiedy matka Elżbieta Róża Czacka złożyła pierwszy raz akt oddania swojego życia w ręce Matki Bożej – powiedział koordynator rekolekcji.
Michał Wróblewski zdradził, że całe wydarzenie inspirowane jest duchowością św. Ludwika-Marii Grigniona de Montforta, a także własnymi przeżyciami duchowymi.
– Inspiracją do stworzenia rekolekcji jest własne przeżycie duchowe. Każdy z nas doświadczył mocy zawierzenia i tego, jak bardzo zmieniło się nasze życie. Z tego powstały w ubiegłym roku rekolekcje „Oddanie33”. W rekolekcjach brało udział około 500 tys. osób i ta liczba cały czas rośnie. Patrząc na datę beatyfikacji, patrząc na osoby, które Pan Bóg stawia przed nami: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką odczytaliśmy, że Pan Bóg zaprasza nas, żebyśmy na tę drogę oddania weszli przez nauczanie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i przez to, co matka Czacka nosiła w swym sercu – wyjaśnił Michał Wróblewski.
Organizatorzy poinformowali, że w rekolekcjach będzie można wziąć udział na kilka sposobów. Formą zalecaną są stacjonarne rekolekcje w parafiach, ale dla tych, którzy nie mogą wziąć w niej udziału, przewidziane są inne formy.
– Pierwszym sposobem jest znalezienie na mapie parafii, która prowadzi rekolekcje. Drugą formą dzięki, której możemy przeżyć rekolekcje, jest strona internetowa beatyfikacja33.pl, na której znajdą się materiały tekstowe, a także materiały audio i video. Kolejną propozycją do przeżycia rekolekcji są aplikacje. Na stronie internetowej jest zakładka „dołącz do aplikacji”. Można również zamówić książkę z materiałami, w której znajdują się wszystkie dni rekolekcji – mówił koordynator rekolekcji.
Współpraca z Archidiecezją Warszawską okazała się nie być przypadkowa i tak powstały rekolekcje dla całej Polski.
– Fundacja Tota Tua powstała w Poznaniu i właśnie stamtąd się wywodzimy. Fundację założyły 3 małżeństwa jedno z Warszawy. Obecnie fundacja się rozrasta. Drugą diecezją, z którą podjęliśmy współpracę jest Diecezja Warszawska. Beatyfikacja ma miejsce w Diecezji Warszawskiej, więc rozmawiając w kurii, przyszło światło mówiące: Przygotujmy razem te rekolekcje, abyśmy zaproponowali to dla innych diecezji i całej Polski –podsumował Michał Wróblewski.
RIRM/radiomaryja.pl
Żródło: radiomaryja.pl,
Autor: mj
Tagi: Beatyfikacja33 ks. kard. Stefan Wyszyński Matka Elżbieta Czacka Michał Wróblewski